خرید آنلاین از فروشگاه های اسباب بازی توی توی

9/9

داستان زورو (Zuru)

2021/04/03

شرکت Zuru (زورو) یکی از شرکت های تولید کننده اسباب بازی در جهان است که تا کنون برنده جوایز متعددی شده است. زورو اسباب بازی های نوآورانه خود را با الهام از بازی های کودکان طراحی، تولید و به بازار عرضه می کند. این شرکت یکی از شرکت های نسبتا تازه کار در این صنعت است که به دلیل خلاقیت و به کار بردن تکنیک های جدید در تولیداتش شناخته شده است.
عروسک های رباتیک روبو الایو، عروسک های اسپارکل گرلز، رینبوکورنز و داینو اسمشرز از مهم ترین برندهای تولید شده توسط این شرکت اند. به جز کالاهایی که گفتیم تفنگ‌های ایکس شات هم هستند که جزو مهم‌ترین تولیدات شرکت زورو هستند. تفنگ‌هایی که این روزها حسابی در بازار مطرح شدند. شرکت ایکس شات ادعا کرده با تفنگ‌هاش می‌خواد کیفیت بازی رو بالا ببره. برای خواندن داستان کامل ایکس شات (X-Shot) میتونید به صفحه بلاگ X-Shot در سایت توی توی سر بزنید.

 

داستان راه اندازی زورو به دوران مدرسه برادران Mowbray یعنی نیک و مات بر می گردد. مات یک بادکنک پر شده از هوای گرم را با قوطی کوکاکولا و کیسه ی پلاستیکی ترکیب کرد و چیزی شبیه به یک بادکنک هلیومی درست کرد که به هوا میرفت. دو برادر این محصول را به شکل خانه به خانه می فروختند. با استقبال بچه های کوچک کارشان گرفت و با موفقیتی که به دست آوردند در مورد این کار جدی تر شدند و کارگاه کوچکی را در مزرعه لبنیات والدینشان در دهکده ای در شمال نیوزیلند راه انداختند. در ازای استفاده از مزرعه هم قرار شد به گاوها شیر بدهند و علف های هرز را وجین کنند.
پس از چند سال وقتی که کارشان حسابی رونق گرفت ایده ای در ذهن دو برادر جرقه زد: چرا شانس خود را در چین امتحان نکنند؟ در این زمان نیک در دانشگاه در رشته حقوق تحصیل می کرد و مات از دانشگاه انصراف داده بود تا تمام وقت روی اسباب بازی ها تمرکز کند. بنابراین در سن 18 سالگی نیک نیز دانشگاه را رها کرد و همراه با مات 22 ساله سوار هواپیما شدند و به هنگ کنگ رفتند. آن ها از طریق اینترنت برخی از تماس ها را برقرار کرده بودند اما تجربه مذاکرات تجاری نداشتند و همه چیز با آزمون و خطا پیش می رفت. نیک می گوید: "ما بسیار ساده لوح بودیم و نمی دانستیم چه می کنیم!"

آن ها با وام 20 هزار دلاری که از والدین خود گرفتند یک دستگاه تزریق پلاستیک خریدند و یک کارخانه کوچک در گوانگژوی چین راه اندازی کردند.
سال های آینده برایشان بسیار سردرگم و بی نظم طی شد. نیک می گوید: "ما بی تجربه بودیم و بیشتر محصولاتی که تولید می کردیم کپی شده از اینترنت بود!"  آن ها در آن زمان نمی دانستند مالکیت معنوی چیست و به دفعات آن را نقض کرده بودند.

 

در این دوره نیک شخصا محصولاتشان را تلفنی به اسباب بازی فروشی های مختلف معرفی می کرد و به دنبال مشتری می گشت. چند سال پس از تلاش برای ایجاد یک تولیدی اسباب بازی در چین، شانس در خانه خانواده مابری را زد! والمارت که یکی از بزرگترین سایت های فروش در دنیاست به کارشان علاقه مند شده بود.
غول فروش آنلاین آمریکا می خواست از نمایشگاه زورو در هنگ کنگ بازدید کند. نیک به سرعت موافقت کرد و قول داد آدرس را بفرستد. حالا تنها کاری که او باید انجام می داد راه اندازی یک نمایشگاه بود.
علاقه والمارت به آن ها تلنگری بود که باعث شد به خودشان بیایند. نیک با تمام توان خود نمایشگاه کوچکی در هنگ کنگ راه اندازی کرد. هر چند که این نمایشگاه بسیار کوچک بود و با چیزی که می خواستند فاصله بسیاری داشت، اما تجربه خوبی بود.

نیک می گوید: "من در همان نمایشگاه یک تشک را باز می کردم و زیر میز می خوابیدم و از حمام های عمومی استفاده می کردم." او به یاد می آورد که یک بار پیش از اینکه بیدار شود یک مشتری به آنجا آمده بود. اما برای اینکه نفهمد نیک همان جا می خوابد در سکوت در زیر میز ماند! نیک می گوید: "در آن دوره زورو درآمد کسب می کرد اما محصولاتش عالی نبودند و سفارشات کمی داشتند. اما فقط کافی بود که درآمد کسب شود."

 

در سال 2005 خواهرشان آنا نیز به دو برادر پیوست. در همین زمان ها بود که یک مخترع چینی Robo Fish را که یک ماهی پلاستیکی و الکترونیکی بود و در آب حرکت می کرد، تولید کرد. با تولید این محصول توسط زورو، فروش Robo Fish به حدود 100 میلیون دلار در سال رسید.
نیک در جایی گفته است: "این لحظه بزرگی برای ما بود. به خودمان آمدیم و دیدیم که در هر خرده فروشی در سراسر دنیا Robo Fish را می خواهند و این به ما انرژی می بخشید."
اینگونه بود که همه چیز سرعت گرفت؛ آن ها افراد بیشتری را در چین استخدام کردند و یاد گرفتند که چگونه با شناسایی روندها و بهبود طراحی، اسباب بازی های بهتری را تولید کنند.

 

امروزه محصولات این شرکت در بیش از 120 کشور به فروش می رسد. هرچند زورو ارقام سود را منتشر نمی کند اما نیک ادعا می کند که یک از سودآورترین شرکت های تولید اسباب بازی در جهان هستند.
با این وجود مشکلات بی توجهی به مالکیت معنوی هنوز این شرکت را رها نکرده است. یکی از این موارد به شکایت لگو از زورو بر می گردد. این غول دانمارکی مدعی است که زورو از طرح مجسمه های خاصی کپی کرده است. هر چند نیک این موضوع را قبول ندارد و می گوید: "محصولات ما کاملا با لگو متفاوت اند. ما هیچ یک از محصولات آن ها را کپی نکرده ایم. لگو فقط دعوا می کند و می خواهد انحصار خود را حفظ کند."
این روزها در حدود 5000 نفر در این شرکت کار می کنند و دفتر مرکزی آن در هنگ کنگ قرار داد. هم اکنون مات مدیر اجرایی شرکت و آنا مدیرعامل است. آن ها به جز وامی که از پدر و مادر خود گرفتند هرگز وامی دریافت نکردند.

برای دیدن محصولات این برند می‌تونید به صفحه‌ی زورو در سایت توی توی سر بزنید.

Zuru

نظرات شما

بررسی خریداران

Want to Share Your Impressions?
We will be grateful if you leave a review, it may be useful to other users of our site
افزودن نظر جدید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

افزودن نظر جدید