0 Your سبد خرید

سوپرمن قهرمانی برای تمام دوران‌ها

14/06/2016

سوپرمن، ابرقهرمان محبوب کتاب‌های کمیک اولین بار در سال 1933 به وسیله‌ی جنی سیگل " Jeny Siegel" خلق شد و به وسیله‌ی جو شوستر " Joe Shuster ," مصور گردید و به عنوان اولین حضورش، در اکشن کمیک‌ها "Action Comics" ظاهرشد. لباس آبی، شنل قرمز و آرم "S" حک شده روی سینه‌ی سوپرمن، او را به عنوان یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌ها به دنیا معرفی کرد.
سوپرمن یک ابر قهرمان است که با قدرتی فرا انسانی از سیاره‌ای به نام کریپتون پا به زمین گذاشته. او قدرت‌های خارق‌العاده‌‌اش را با خود از کریپتون آورده و از آن‌ها در مسیر عدالت‌خواهی و یاری رساندن به مظلومان استفاده می‌کند.
سوپرمن از روز اول ظهورش تا به امروز تغییرات زیادی کرد. او در ابتدا شخصیتی سرسخت و خشن داشت و به کسانی که زن‌ها را مورد آزار و اذیت قرار می‌دادند حمله می‌کرد. کم کم، حالتی نرم و شوخ‌طبع به خود گرفت و تبدیل به قهرمانی شجاع با قلبی مهربان شد که به مظلومان کمک می‌کند و روحی سرشار از عدالت خواهی و اخلاق دارد. این سوپرمنی که ما امروز می شناسیم و دوستش داریم تا سال 1938 در هیچ رسانه‌ای ظاهر نشده بود. از آن به بعد، این پسر آبی پوش در تمام رسانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های صوتی تصویری ظاهر شد. کتاب‌های کمدی، بازی‌های ویدیویی ، فیلم‌ها، رمان‌ها، استیکرها و ...خلاصه جایی نیست که اثری از این مرد قدرتمند نباشد!

قدرت سوپرمن

این قهرمان در اوایل ظهورش قدرت محدودی داشت. سوپرمن بدن بسیار محکمی داشت و می‌توانست ماشین را از روی سرش بلند کند، با سرعت زیاد بدود و در ارتفاع زیاد بپرد. ولی در دهه‌ی 40 او اجازه یافت که از جایی به جای دیگر و سپس از زمین تا به کهکشان پرواز کند.
قدرت سوپرمن در طول زمان بیشتر شد، او توانست کوه‌ها را پرتاب کند، از انفجارهای اتمی جلوگیری کند، بدون اینکه آسیبی ببیند به سمت خورشید پرواز کند و حتی بدون اکسیژن به فضا برود! آسیب ناپذیری، سرعت ماورایی، شنوایی و دید فوق العاده، هوش و تنفس فرا زمینی از مهم‌ترین توانایی‌های سوپرمن شناخته می‌شود.
سوپرمن قدرتش را از کریپتون به ارث برده و قدرتمند‌تر از انسانِ زمینی است. او نسبت به اشعه‌ی سبز کریپتون حساس و آسیب‌پذیر است. به طوری‌که این اشعه، سبب درد و حالت تهوع سوپرمن می‌شود و اگر ادامه پیدا کند می‌تواند او را بکشد. تنها چیزی که او را از این حالت نجات ‌دهد سرب موجود در کره‌ی زمین است و البته سرب تنها ماده‌ای است که سوپرمن نمی‌تواند حتی با چشم‌های مجهز به اشعه‌ی ایکس خود ببیند.

نقطه ضعف سوپرمن

ضعف اصلی سوپرمن، سیاره‌ی خودش، یعنی "کریپتون" و قطعات رادیواکتیوی که از سیاره‌ی کریپتون همراه او به زمین آمده است. این قطعات با رنگ‌های مختلف، تاثیرات متفاوتی بر روی سوپرمن می‌گذارند. بیشتر سنگ‌هایی با رنگ سبز است که سوپرمن در مواجهه با آن‌ها قدرتش تظعیف می‌شود. سپس رنگ قرمز که هر بار تاثیر متفاوتی بر روی سوپرمن می‌گذارد و حتی گاهی اوقات او را حواس پرت می‌کند. نوع دیگر قطعات کریپتون، سفید، سیاه، آبی، طلایی، کریستالی، جواهرات کریپتونی، ضد کریپتون‌ها و کریپتون‌های صورتی هستند. سرب موجود بر روی زمین می‌تواند سوپرمن را در برابر این تاثیرات منفی محافظت کند.

• او همچنین در برابر جادو آسیب پذیر است اما نه به اندازه‌ی یک انسان عادی
• وقتی که سوپرمن از نور زرد خورشید که منبع قدرت اوست مدت طولانی را جدا می‌ماند، با تابش نور قرمز خورشید قدرت خود را از دست می‌دهد و مانند یک انسان عادی آسیب‌پذیر می‌شود
• وقتی تابش شدید نور زرد خورشید به زمین می‌رسد،قدرت سوپرمن غیرقابل کنترل می‌شود
• سوپرمن در روز تولد کریپتونیش آسیب‌پذیر و بی قرار می‌شود. این روز با افسردگی و از دست دادن کنترل بر روی قدرتش همراه است
• دیگر موجوداتی که از سیاره‌ی کریپتون هستند می‌توانند با او مقابله کنند و یا حتی او را بکشند. زیرا قدرت آن‌ها نیز به واسطه‌ی تابش نور زرد خورشید غیر قابل کنترل است

سن و روز تولد سوپرمن

در طول تاریخ کمیک، سن سوپرمن متفاوت بوده. سن او در اصل تعریف نشده. در کمیک بوک‌هایی که بین 1970 تا 1990 منتشر شد، سن او معمولا 29 سال ذکر شده. اما در طول بعضی داستان‌ها، یک مرد 34 یا 35 ساله ظاهر شده. اکشن کمیک تاریخ تولد سوپرمن را 29 فوریه اعلام کرد.

روز سوپرمن!

23 خرداد روز جهانی سوپر منه! لابد می‌پرسید روز سوپرمن دیگه چه روزیه؟! سوپرمن در طول سال‌ها نام‌های زیادی به خود گرفت، ولی یه چیز همیشه در این شخصیت باقی‌ماند. او با کارهای خارق‌العاده‌اش برای کمک به همنوعش ثابت قدم ماند! این دلیل محبوبیت این ابرقهرمان است و این محبوبیت باعث میشه که هر سال عده‌ی زیادی در یک روز مشخص، روز سوپرمن و جشن بگیرن.

چطور این روز را جشن بگیریم؟

همیشه وقتی بچه‌ها کسی را دوست دارند، می‌خواهند خود را شبیه به آن فرد کنند. از لباس پوشیدن، حرف زدن و رفتار آن فرد تقلید کنند و در تصوراتشان تبدیل به آن شخص با همان ویژگی‌های خاص شوند.
روز سوپرمن بهترین فرصت است تا بچه‌ها با پوشیدن لباس سوپرمن، در قالب این قهرمان فرو روند، علاوه بر نزدیک شدن به ظاهر سوپرمن، انسان دوستی و شجاعت او را در شخصیت خود پرورش دهند و یاد بگیرند که قدرتشان را در راه خیر و نیکی به کار برند.
اساس لباس سوپرمن در 3 رنگ قرمز، سفید و آبی است که سمبل عدالت، کمک به نیازمندان و قدرت روح است. با پوشیدن لباس، به صورت نمادین طرفداریتان از این سه خصلت خوب را اعلام کنید و یک سوپرمن حقیقی برای اطرافیان خود شوید.
برای تبدیل شدن به یک سوپرمن واقعی می‌توانید به فروشگاه مجازی و شعبه‌های توی توی سر بزنید.

 

نظرات

نوشته ای یافت نشد

نظر دهید