0 Your سبد خرید

به بهانه 4 می، روز جهانی جنگ ستارگان

04/05/2016
جنگ ستارگان یکی از موفق‌ترین مجموعه‌های تاریخ سینماست که از همان ابتدای ورودش به سینما در سال 1977 نظر مخاطبان و منتقدان را به شدت به خود جلب کرد. فیلمی که به عقیده‌ی بسیاری از دست‌اندکاران آن یک "خیال‌پردازی بچه‌گانه" بیشتر نبود، با فروش 400 میلیون دلاری در جهان به یکی از پرفروش‌ترین‌های تاریخ تبدیل شد و راه را برای ساخت قسمت‌های دیگر مجموعه روشن کرد. تا کنون 7 قسمت ازاین فیلم ( درقالب 2 سه‌گانه و قسمت اول از سه‌گانه‌ی سوم) به نمایش درآمده و پروفروش ترین اثر دنباله دار تاریخ سینمای هالیوود محسوب می‎‌شود.
کتاب‌ها، کمیک‌ها، بازی‌های کامپیوتری و اسباب‌بازی‌ها،انیمیشن و بسیاری محصولات تجاری دیگر با الهام از سری جنگ ستارگان ساخته شده است. به مجموعه‌ی این آثار که به موضوعاتی فراتر از داستان اصلی فیلم‌ها میپردازند "جهان گسترش‌یافته" نام داده‌اند.
هرساله در تاریخ 4 می هواداران جنگ ستارگان با اشتراک گذاری عکس‌هایی از کلکسیون‌ها و شرکت در گردهمایی‌های هواداران جنگ ستارگان، جهان گسترش یافته‌ی خود را به اشتراک می‌گذارند.
انتخاب این تاریخ به دلیل جمله مشهوری از فیلم است که در تمام قسمت‌های جنگ ستارگان گفته شده: May the force be with you به این معنی که:" نیرو همراه تو باشد! " که طرفداران جنگ ستارگان به خاطر تشابه تلفظ آن را این چنین تعبیر کرده‌اند: May the 4th be with you به این معنی:" با تو بودن در چهارم ماه می"
البته طرفداران جبهه تاریک نیز با توجه به نام یکی از اپیزودها به نام "انتقام سیث"، روز پنجم ماه می را به نام "انتقام روز پنجم" نام گذاری کرده‌اند و در این روز با لباس‌ها و کلکسیون‌های خود از جبهه تاریکی، به انتقام از روز قبل، جشن می‌گیرند.
مهمترین شخصیت‌هایی که در کلکسیون هر هواداری پیدا می‌شود سردمداران هر جبهه است:
 نام: دارث ویدر

پست: فرمانده کل در امپراتوری

وفادار به: امپراتوری کهکشانی، لردهای سیت، لژیون ۵۰۱، اسکادران مرگ، خدمه سفینه اکسکیوتر

نام: یودا

پست: استاد جدای، عضو شورای جدای، استاد بزرگ محفل جدای، ژنرال عالی‌رتبه جمهوری

وفادار به: محفل جدای، جمهوری کهکشانی

 

چهارم ماه می امسال در ایران برابر 15 اردیبهشت خواهد بود. اگر یکی از طرفداران جنگ ستارگان باشید می‌توانید برای کامل کردن کلکسیون خود و پیدا کردن فیگور مورد علاقه‌تان به یکی از شعب توی توی یا فروشگاه مجازی توی توی مراجعه کنید. تا روز جشن چیزی نمانده، نیرو همراه شما باشد!

نظرات

نوشته ای یافت نشد

نظر دهید